החיים סילאן

המקומות והאטרקציות שהכי אהבנו בטוקיו ובקיוטו

סיכום טיול משפחתי ליפן, זו עם בתי הקפה המוזרים והתופעות החברתיות היחודיות רק

לה, והמלצות וטיפים על המקומות והאטרקציות שהכי אהבנו בטוקיו וקיוטו


בנסיון לתאר את יפן משתמשים הרבה פעמים במושג "פלנטה" אחרת. יפן שונה מכל מקום שהכרתי. לצד הדברים מעוררי הקנאה שבה, כגון: נקיון, סדר, דיוק, התחשבות באחר, אין טיפים (הכי כיף) ועוד, יש ביפן תופעות פחות נעימות ומוזרות למדי כגון: בתי קפה לינשופים, לחתולים, קיפודים, maid cafe, חנויות שבהם ניתן ללטף גורי כלבים קטנים ומתוקים, המון אריזות פלסטיק ותופעות חברתיות קשות שייחודיות ליפן, כגון היקיקומורי קארושי וכו'.


בית קפה ינשופים

בנות שמשדלות עוברי אורח לעלות לקפה משרתות
בנות שמשדלות עוברי אורח לעלות לקפה משרתות

Made Cafe'

מתוך סקרנות עלינו לראות מה זה maid cafe אבל ברגע שנפתחה דלת המעלית עשינו אחורה פנה מהיר. בבנין היו שני בתי קפה מסוג זה. בראשון ראינו רק שני גברים מבוגרים שיושבים שם וזה נראה רע. בקומה השנייה היו המון אנשים והאויר היה מסריח מסגריות ודחוס. נמלטנו על נפשנו. בכניסה לבניין פגשנו שני בחורים ישראלים שהתכוונו לעלות והתעניינו מדוע ברחנו. למרות ההסברים הם החליטו לעלות.


קקי

בין התופעות המוזרות ניתן למצוא את המקום המיוחד של הקקי בתרבות היפנית. מסתבר, שמשחק מילים הוא שגרם לתרבות היפנית לייחס מזל טוב לצואה. לכן, לאורך שנים רבות ישנם איזכורים בתרבות היפנית לסמלי צואה ואם היא כוללת גם חיוך – מה טוב. בשנות ה-80 היתה גם סדרת אנימציה שכללה סמלי קקי צבעוניים וכך, כנראה, התגלגל אימוג’י הקקי המחייך גם למכשירים שלנו ואפילו יש מוזיאון הקקי.

הנה תמונה של תכשיטים שצילמתי באחת החנויות.


שרשרת קקי


1. המוזיאון הדיגיטלי

2. אונסן באודייבה

אונסן באודייבה3. חנות הספרים tsutaya היא חנות הספרים הכי גדולה שראיתי מעודי. היא משתרעת על פני שלושה בניינים, ואפילו יש בה בית קפה של סטארבקס.


  חנות ספרים בטוקיו Tsutaya
חנות ספרים בטוקיו Tsutaya


4. פייר הרמה חנות הקינוחים המדהימה של הקונדיטור הצרפתי, או כדברי הבנים שלי: "Once in a lifetime"


פייר הרמה טוקיו קינוחים תות ושוקולד
פייר הרמה טוקיו


5. חנות פוקימנים. ריגשה במיוחד את בן ה-25 שגדל עליהם.