top of page

אודותי

תמרית

קוראים לי תמר גרינברג, כילדת קיבוץ בעברי הרחוק, חיפשתי "חדר משלי", מקום שבו אוכל לרכז את כל האהבות שלי: כתיבה, יצירה, טיולים וצילום. לכן הקמתי את האתר ופתחתי את הבלוג שעוסק באמנות וטיולים. 

זה לא היה פשוט כל כך. רציתי לפתוח בלוג הרבה שנים לפני שפתחתי אותו בפועל.

חשבתי שהבלוג שאפתח  יעסוק בצד היפה של החיים כי לאורך השנים החברות כינו אותי "ערוץ החיים הטובים"  ואמרו שאני חייבת לפתוח בלוג.  אני לא באמת מרגישה ככה, אבל יצא שנחנתי בעין ביקורתית, זכרון טוב ועם הגיל צברתי נסיון  ואולי זה מה שהפך אותי לסוג של "אודטה" בקרב חברי.

ה"טריגר" לפתיחת הבלוג היה מותה של החברה הכי טובה שלי. את הבלוג פתחתי למחרת הלוויתה באתר "סלונה" והפוסט הראשון היה ההספד שקראתי שם. הפוסט הגיע בתוך יום למקום השני ברשימת 20 הפוסטים הכי נקראים ב"סלונה".

עם השנים הנושאים של הפוסט התגבשו ומצאתי את עצמי כותבת בעיקר על אמנות, חינוך לאמנות, תערוכות, טיולים בארץ ובחו"ל, רעיונות מקוריים ליצירה וגם על רגעים אישיים ופחות שמחים, שהם חלק מהחיים של כולנו. על תהליך האבל שעברתי בשנה הראשונה למותה של חברתי, פרידה מסבתא שאהבתי ונפטרה בגיל 100 ועוד.  הדבר שעליו אני מנסה להקפיד והמחשבה שמלווה כל פוסט שאני כותבת,  זה לכבד את הזמן של הקורא, ולתת לו  ערך מוסף: חוויות רגשיות, תכנים מקוריים ורעיונות חדשים שאותם לא ניתן למצוא במקומות אחרים. 

הרבה מהפוסטים בבלוג,  עוסקים בתערוכות, אמנים ויצירות אמנות והם משקפים את אהבתי לאמנות, את החשיבות שיש לה בחיים שלי ואת הרצון שלי לקרב כמה שיותר אנשים לתחום. אני מודעת לרתיעה שיש לילדים ולמבוגרים ממוזיאונים, ומההרגשה שהם לא "מבינים באמנות", ומקווה שמי שיקרא את הפוסטים שלי יבין שאין דבר כזה "לא מבין כלום באמנות". 

 

אם תשוטטו גם באתר ולא רק בבלוג, תוכלו לראות פה  את התוצאות של שניים מהדברים הכי טובים שקרו לי בשנים האחרונות: ‭

‬1. תואר‭ ‬שני‭ ‬בחינוך‭ ‬לאמנות‭ ‬מטעם‭ ‬המדרשה‭ ‬לאמנות‭ ‬בבית‭ ‬ברל.

2. הכרות עם‭ ‬עולם‭ ‬ה-‮‬‭- art journaling‬ שאיו לזה ממש  תרגום לעברית  אבל נוטים לתרגם את זה כיומן‭ ‬ויזואלי.  

המהות של  art journaling הוא שילוב של יצירה אמנותית וכתיבה. זהו כלי לביטוי רגשות ומחשבות שבאמצעותו ניתן להגיע למודעות והבנה שלי ושל האחר. 

היומן הויזואלי פתח לי עולם חדש של יצירה מתוך חופש והנאה. בבלוג תוכלו לראות עבודות שלי שנעשות בתוך יומנים בבמגוון טכניקות וחומרים (mixed media).

אחרי שנים שבהם עסקתי במיוחד בציור ובצילום מצאתי את הכלי שהכי מדבר אלי. בשנייה שנחשפתי אליו ידעתי שזה מה שחיפשתי תמיד ולא ידעתי. 

מזמינה אתכם לכתוב לי בדף הפייסבוק "החיים סילאן"  או במייל, שאלות, רעיונות, בקשות, מיידע על תערוכות או כל נושא אחר שמעניין אתכם והייתם רוצים שאכתוב עליו, וכמובן שאשמח מאוד שתצטרפו לרשימת התפוצה שלי (פה למטה).

This blog is a member of the Israeli Travel Bloggers group

About me

Welcome to my website.

Born in Israel in Kibbutz Yad Mordechai, located in the south part of Israel, bordering the Gaza strip.

I have a Master’s degree in Art Education.

The name of the blog, “Life is Dates Honey?” taken from my name Tamar, which means date in Hebrew. The question mark at the end reflects the complexity of life, filled with great happiness and much pleasures as well as some pain and struggles.

My blog focuses mostly on different aspects of art and art education. I bring a fresh look on museums, exhibitions, artists and art creations from around the world as my passion is to make art approachable to as many people as possible. I try to simplify the art world and to give practical tips and suggestions as I guide the viewer in their journey into the world of the arts. I focus mostly on:

 

  • How to look at a work of art for all ages.

  • How to assign meaning and interpretation to different works of art without using the help of a tour guide or without being an “expert” in the art world.

  • How to connect to the art world through creating your personal and visual diary.

 

I write to People who are interested in matters of the art and integrate art in their daily life as well as in their travels.

 

 

 

 

This blog is a member of the Israeli Travel Bloggers group

bottom of page