top of page
החיים סילאן

איך לשבור שיגרה


 המלצה על טיול קצר ביום חול - מירושליים לגוש עציון המזרחי ומנזר מאר אליאס

הקונספט של טיול יום קצר באמצע השבוע מצא חן בעינינו. הפעם נפלה הבחירה על טיול באיזור ירושליים.

פתחנו את הבוקר בבית הקפה  מדלין.

עדכון 2020 - בית הקפה נסגר.

נסו את בית הקפה מיכלי'סבית הקפה נמצא באיזור התעשיה של מודיעין. נכון שקפה באיזור תעשייה  זאת לא  הבחירה הראשונה  שעליה נחשוב אבל במקרה של מדליין הכלל הזה לא תופס. ראשית, בית הקפה מאוד נעים ונחמד ואיזור התעשיה של מודיעין נמצא "על הדרך" ככה שלא צריך לסטות הרבה ממסלול הנסיעה. שנית, בצמוד לבית הקפה נמצאת חנות בשם "תבליני נעמה" ונראה לי שגם מי שלא חובב בישול ואפייה יהנה ממנה. חנות ענקית שבה תמצאו את כל מה שצריך לבישול ואפייה (למעט כלים) מתבלינים, קטניות ועד לממתקים ושוקולדים ממותגים. סוכריות בצבעים מיוחדים, ממרחים שונים והרבה חומרים מיוחדים לאפיה.  אני יכולה להסתובב במקום כזה שעות אבל אנחנו מהרנו לירושליים ולכן עשינו סיור קצר.חנות נוספת שנמצאת ממול לבית הקפה היא חנות של Max Stock החנות הכי גדולה שלהם שראיתי מעודי. 


הגענו לירושליים. אחד הלך לעבוד ואני שמתי פעמי לחנות pefuniq. מאז שהיתי בחנות שלהם באגמון מרקט בטיול הקודם חיכיתי להגיע לירושליים כדי לראות את הסניף הירושלמי שלהם. פגשתי את שחר בעל החנות ואת

גאיה אשתו אותה הכרתי באגמון מרקט. בושם חדש ומשם לקפה  עם חברה מימי הצבא שלא ראיתי המון זמן. 


גוש עציון המזרחי

היה יום קר ואפור אבל זה לא הפריע להיפך, אני אוהבת ימים כאלה ובמיוחד כשאני רוצה לצלם. מירושליים נסענו בכביש 398 לכיוון הישובים הנוקדים ותקוע. שני הישובים נמצאים במזרח גוש עציון, ושוכנים בסמוך להר-ההרודיון.


הר ההרודיון

קשה לתאר את הנוף היפה שנשקף אלינו מחלונות המכונית. זאת הפעם הראשונה שלי באיזור היפה הזה. 


כביש 398 נוף אופייני

פה ושם נראו שלטים המזהירים מפני כניסה לאיזורים שאסורים לכניסת ישראלים.


הכפרים הערביים שנמצאים לאורך הכבישים הם כפרים שקטים שרבים מתושביהם עובדים בירושלים. לאורך הכביש אין חומות וגדרות כמו שיש לאורך כביש 443 ממודיעין לירושליים. 

בנוקדים גר אביגדור ליברמן. בסמוך לתקוע נמצאת מערת חריטון שהיא השנייה בגודלה בארץ.

אנחנו לא הגענו למערה אלא למקום אחר לגמרי. בדרך חזרה לירושליים ראינו שלט שכתוב עליו מנזר מאר אליאס. לא שמעתי על המנזר הזה אבל ראינו הרבה אוטובוסים אז החלטנו לרדת.

מנזר מאר אליאס


מנזר מאר אליאס

נכנסנו למנזר יפהיפיה.

זהו מנזר  יווני שהוקם בתקופה הביזנטית, בין השאר, כתחנת דרכים על הדרך מירושלים לבית לחם וחברון. הוא נהרס בפלישה הפרסית ב-614, שוקם ונהרס שוב ברעידת אדמה במאה ה-12 והוקם שוב בשנת 1160. שיקום נוסף נעשה בתקופה הצלבנית וכמו כן, הוא שופץ בתחילת המאה התשע עשרה.לפני הכנסיה נתקלנו בעדר כבשים עם שני רועים.הר חומה

ממול ניתן היה לראות את שכונת הר חומה שחלקה בנויה על אדמות שהופקעו מהכפר הערבי אום טובא. היה כאמור, יום אפור וקר, שקט מסביב והנוף פסטורלי ועוד נוסף לו עדר עיזים אז בכלל הרגשתי שאני נמצאת בחוץ לארץ. תמיד שמעתי בחדשות שמדברים על "הר חומה" ולא ידעתי היכן נמצאת השכונה ואיך היא נראית. זה היה שונה ממה שדמיינתי. קשה שלא לחשוב על ההיבטים הפוליטיים של טיול באיזור הזה, אבל מי שמחפש טיול יפה במרחק קצר מירושליים ימצא שיש הרבה מה לעשות שם ויהנה מנופים מקסימים.

מתחם התחנה

איך שנכנסנו לתחומי ירושליים החל לרדת גשם. חיפשנו מסעדה ובחרנו במסעדת הסדנא. הסתבר שהיא שוכנת ממש בצמוד למתחם התחנה. הבעיה שהיא היתה סגורה ואמורה היתה להפתח רק בשש בערב לכן אכלנו בסוף בחומוס אבו שוקרי שנמצא במתחם התחנה. היה טעים.

אנחנו אוהבים להיות תיירים בארצנו וטיולים קצרים באמצע השבוע שוברים שיגרה ונותנים אנרגיה. 


מוזמנים להגיב ולספר על מקומות יפים ומיוחדים בארצנו. אשמח לשמוע המלצות על מסלולים טיולים מיוחדים המתאימים לטיולי יום.


0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page