החיים סילאן

איך לשבור שיגרה


 המלצה על טיול קצר ביום חול - מירושליים לגוש עציון המזרחי ומנזר מאר אליאס

הקונספט של טיול יום קצר באמצע השבוע מצא חן בעינינו. הפעם נפלה הבחירה על טיול באיזור ירושליים.

פתחנו את הבוקר בבית הקפה  מדלין.

עדכון 2020 - בית הקפה נסגר.

נסו את בית הקפה מיכלי'סבית הקפה נמצא באיזור התעשיה של מודיעין. נכון שקפה באיזור תעשייה  זאת לא  הבחירה הראשונה  שעליה נחשוב אבל במקרה של מדליין הכלל הזה לא תופס. ראשית, בית הקפה מאוד נעים ונחמד ואיזור התעשיה של מודיעין נמצא "על הדרך" ככה שלא צריך לסטות הרבה ממסלול הנסיעה. שנית, בצמוד לבית הקפה נמצאת חנות בשם "תבליני נעמה" ונראה לי שגם מי שלא חובב בישול ואפייה יהנה ממנה. חנות ענקית שבה תמצאו את כל מה שצריך לבישול ואפייה (למעט כלים) מתבלינים, קטניות ועד לממתקים ושוקולדים ממותגים. סוכריות בצבעים מיוחדים, ממרחים שונים והרבה חומרים מיוחדים לאפיה.  אני יכולה להסתובב במקום כזה שעות אבל אנחנו מהרנו לירושליים ולכן עשינו סיור קצר.חנות נוספת שנמצאת ממול לבית הקפה היא חנות של Max Stock החנות הכי גדולה שלהם שראיתי מעודי. 


הגענו לירושליים. אחד הלך לעבוד ואני שמתי פעמי לחנות pefuniq. מאז שהיתי בחנות שלהם באגמון מרקט בטיול הקודם חיכיתי להגיע לירושליים כדי לראות את הסניף הירושלמי שלהם. פגשתי את שחר בעל החנות ואת

גאיה אשתו אותה הכרתי באגמון מרקט. בושם חדש ומשם לקפה  עם חברה מימי הצבא שלא ראיתי המון זמן. 


גוש עציון המזרחי

היה יום קר ואפור אבל זה לא הפריע להיפך, אני אוהבת ימים כאלה ובמיוחד כשאני רוצה לצלם. מירושליים נסענו בכביש 398 לכיוון הישובים הנוקדים ותקוע. שני הישובים נמצאים במזרח גוש עציון, ושוכנים בסמוך להר-ההרודיון.


הר ההרודיון

קשה לתאר את הנוף היפה שנשקף אלינו מחלונות המכונית. זאת הפעם הראשונה שלי באיזור היפה הזה. 


כביש 398 נוף אופייני

פה ושם נראו שלטים המזהירים מפני כניסה לאיזורים שאסורים לכניסת ישראלים.